Blücher rottespærre 110 mm

Blücher rottespærre er en effektiv løsning til at forhindre rotteindtrængen gennem afløb. Lavet af rustfrit syrefast stål, passer denne rottespærre til rør med en diameter på 110 mm. Den kegleformede konstruktion sikrer, at rotter ikke kan få afsæt, mens renseadgangen gør vedligeholdelse nem og bekvem.

Blücher rottespærre 110 mm koster lige nu 1.534 kr. En stigning på 3,6 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.481 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.481 kr (03. juli 2026) og 1.534 kr (08. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.534 kr hos WATTOO.DK.

Sammenlign priser

Bedste pris
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Rottestop med renseadgang, 110 mm, rustfrit stl AISI304/EN1.4301
1.534 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.573 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Blücher rottestop 110 mm rustfri
1.563 kr
+ fri fragt
Total: 1.563 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Blucher rottespærre, Ø110 mm
1.599 kr
+ 40 kr fragt
Total: 1.639 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Blücher rottestop med renselem 110 mm
2.018 kr
+ 79 kr fragt
Total: 2.097 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Blucher rottespærre, Ø110 mm
2.099 kr
+ 40 kr fragt
Total: 2.139 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Blucher rottespærre, Ø110 mm
2.499 kr
+ 40 kr fragt
Total: 2.539 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Steget 3.4%

Specifikationer

Mærke: Blücher
Kategori: Ventilation