Blücher EuroPipe Afløbsrør Ø75 mm

Blücher EuroPipe afløbsrør er ideelt til både boliger og industrien. Med en diameter på 75 mm og længde på 1000 mm, er røret fremstillet af rustfrit stål (AISI 304), hvilket sikrer holdbarhed og korrosionsbestandighed. En smart muffe med O-ring muliggør en let og tæt samling via push-fit systemet.

Blücher EuroPipe Afløbsrør Ø75 mm koster lige nu 312 kr. En stigning på 4,3 % i forhold til den laveste registrerede pris på 299 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 299 kr (18. april 2026) og 312 kr (04. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 312 kr hos VVShjørnet.

Sammenlign priser

Bedste pris
VVShjørnet favicon
VVShjørnet
Blücher EuroPipe afløbsrør 75 mm, 1000 mm . Rustfrit stål
312 kr
+ 78 kr fragt
Total: 390 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Blücher afløbsrør 75X1000 mm muffe rustfri
318 kr
+ 39 kr fragt
Total: 357 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
EuroPipe rustfri aflbsrr 75 mm lngde 1000 mm
345 kr
+ 39 kr fragt
Total: 384 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Blücher EuroPipe afløbsrør 75 mm, 1000 mm . Rustfrit stål
350 kr
+ 79 kr fragt
Total: 429 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
Lige Rør Ø75X1000Mm Aisi304/En1.4301
382 kr
+ 64 kr fragt
Total: 446 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Blücher EuroPipe afløbsrør, Ø75 mm, 1000 mm, rustfrit stål
429 kr
+ 40 kr fragt
Total: 469 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Blücher EuroPipe afløbsrør, Ø75 mm, 1000 mm, rustfrit stål
459 kr
+ 40 kr fragt
Total: 499 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Blücher
Kategori: God Pris