Bahco Ergo 1420 Rørtang

5.0 (6 anmeldelser)
Bahco Ergo 1420 Rørtang
Bedste pris
Stabil pris
491kr
998 krSPAR 51%
hos Proshop.dk
På lagerLaveste

Bahco Ergo 1420 er en ergonomisk rørtang, designet til at give optimal komfort og reducere træthed under brug. Den er lavet af specialstål med sortoxyderet finish for ekstra rustbeskyttelse. Tangen har smalle kæber med aggressive tænder, der sikrer et godt greb på forskellige rørdimensioner. Perfekt til både professionelle og gør-det-selv projekter.

Bahco Ergo 1420 Rørtang koster lige nu 491 kr. Den laveste pris, der nogensinde er registreret - ca. 15,8 % lavere end den højeste registrerede pris på 583 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 491 kr (13. juni 2026) og 583 kr (05. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 491 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
BAHCO rørtang 1420-1 1/2 ergo
491 kr
+ 39 kr fragt
Total: 530 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Bahco Ergo rørtang 32 cm 0-65 mm
539 kr
+ 39 kr fragt
Total: 578 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVærktøj favicon
LavprisVærktøj
Bahco Ergo universal rørtang 0-65mm model 1420
689 kr
+ 39 kr fragt
Total: 728 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
VVShjørnet favicon
VVShjørnet
Bahco Ergo 1420 Rørtang, 430 mm
695 kr
+ 78 kr fragt
Total: 773 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
Rørtang 1 1/2" 65Mm Ergo Isoler
704 kr
+ 72 kr fragt
Total: 776 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Globaltools.dk favicon
Globaltools.dk
Ergo universalrørtang 1420 1.1/2"
722 kr
+ 49 kr fragt
Total: 771 kr
På lager
Leveringstid: 2-11 hverdage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Bahco Ergo 1420 Universal Rørtang 0-65 mm
859 kr
+ 39 kr fragt
Total: 898 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Rørtang 430 mm-1.1/2" Ergo, Bahco 1420
859 kr
+ 39 kr fragt
Total: 898 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Bahco Ergo 1420 Rørtang, 430 mm, 1 1/2, rustbeskyttet højlegeret stål, induktionshærdede tænder
915 kr
+ 79 kr fragt
Total: 994 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu
Specialbutikken favicon
Specialbutikken
Bahco Ergo 1 1/2" Universal Rørtang
998 kr
+ 55 kr fragt
Total: 1.053 kr
På lager
Leveringstid: 2-5 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Bahco
Kategori: Skruenøgler
farve: Steel
funktioner: Justerbar
målesystem: Metrisk, SAE
type: Rørtang