Bahco 140 Rørtang

Bahco 140 rørtangen er det ideelle redskab til daglige VVS-opgaver. Med en maksimal kæbeåbning på 33 mm og smalle, induktionshærdede kæber sikrer den et fast greb på de fleste rørdimensioner. Det ergonomisk designede greb gør arbejdet lettere, selv på trange steder.

Bahco 140 Rørtang koster lige nu 264 kr. En stigning på 1,1 % i forhold til den laveste registrerede pris på 261 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 261 kr (13. juni 2026) og 308 kr (05. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 264 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
BAHCO rørtang 140 3/4
264 kr
+ 39 kr fragt
Total: 303 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
LavprisVærktøj favicon
LavprisVærktøj
Bahco universalrørtang 140, 0-33mm
309 kr
+ 39 kr fragt
Total: 348 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Bahco rørtang 21 cm 0-33 mm
329 kr
+ 39 kr fragt
Total: 368 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Homeshop DK favicon
Homeshop DK
BAHCO rørtang 3/4", 210 mm
380 kr
+ 49 kr fragt
Total: 429 kr
På lager
Leveringstid: 2-5 hverdage
Køb nu
Globaltools.dk favicon
Globaltools.dk
BAHCO Rørtang 140 210 mm
380 kr
+ 49 kr fragt
Total: 429 kr
På lager
Leveringstid: 2-11 hverdage
Køb nu
VVShjørnet favicon
VVShjørnet
Bahco 140 rørtang, 210 mm
388 kr
+ 78 kr fragt
Total: 466 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Rrtang 140 0-30mm bahco
390 kr
+ 39 kr fragt
Total: 429 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
Rørtang 3/4" 33Mm Uisoleret
395 kr
+ 72 kr fragt
Total: 467 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Specialbutikken favicon
Specialbutikken
Bahco universal rørtang 3/4"
398 kr
+ 55 kr fragt
Total: 453 kr
På lager
Leveringstid: 2-5 hverdage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Bahco 140 rørtang, 210 mm
483 kr
+ 79 kr fragt
Total: 562 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Bahco Rørtang 140, 0-33 mm
489 kr
+ 39 kr fragt
Total: 528 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Rørtang 330 mm-1" Bacho 140
489 kr
+ 39 kr fragt
Total: 528 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Bahco
Kategori: Tænger