Aten UCE260

4.3 (6 anmeldelser)

Aten UCE260 er en pålidelig USB 2.0 Extender, der udvider din forbindelsesrækkevidde op til 60 meter over Cat6, Cat5e eller Cat5-kabler. Den understøtter dataoverførsel med hastigheder op til 480 Mbit/s og er ideel til professionelle miljøer, hvor fleksibilitet og stabilitet er afgørende. Med en enkel plug-and-play opsætning kan du hurtigt integrere den i dit eksisterende netværk.

Aten UCE260 koster lige nu 568 kr. En stigning på 3,6 % i forhold til den laveste registrerede pris på 548 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 548 kr (05. april 2026) og 568 kr (25. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 568 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
ATEN UCE260 USB 2.0 Cat 5 Extender
568 kr
+ 39 kr fragt
Total: 607 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Aten USB 2.0 Extender, gt/ 60m
699 kr
+ fri fragt
Total: 699 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Aten Uce260
744 kr
Total: 744 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Aten Uce260
744 kr
Total: 744 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
ATEN UCE260 USB 2.0 udvidelse via Ethernet, 60m, 480Mb/s, sort/grå
1.028 kr
Total: 1.028 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
MAXiPRO favicon
MAXiPRO
Aten Uce260 Usb 2.0 Extension Via Eth 60m 480mb / S Black / Grey
1.163 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.202 kr
På lager
Leveringstid: 2-4 dage
Køb nu

Prishistorik

Steget 1.2%

Specifikationer

Mærke: Aten
Kategori: Netværkskort og -adaptere
farve: Gray
interfacetype: USB