ASUS XG-C100F

4.4 (40 anmeldelser)

ASUS XG-C100F giver dig lynhurtige netværksforbindelser med hastigheder op til 10Gbps. Udstyret med PCI Express 3.0 x4 og SFP+ port, er denne adapter ideel til både optiske fiberkabler og DAC-forbindelser, hvilket sikrer optimal ydelse til krævende netværksmiljøer.

ASUS XG-C100F koster lige nu 727 kr. En stigning på 1,3 % i forhold til den laveste registrerede pris på 718 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 718 kr (12. maj 2026) og 750 kr (25. marts 2026).

Den billigste pris lige nu er 727 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
ASUS XG-C100F 10Gb PCIe Network Adapter SFP+ for DAC/Optical
727 kr
+ 39 kr fragt
Total: 766 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Asus Xg-c100f 10 Gigabit Ethernet Adapter Sfp+
849 kr
Total: 849 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
ASUS XG-C100F Netværksadapter PCI Express 3.0 x4 10Gbps
919 kr
+ fri fragt
Total: 919 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Asus Xg-c100f 10 Gigabit Ethernet Adapter Sfp+
974 kr
Total: 974 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
ASUS XG-C100F PCI Express 10-Gigabit SPF+ PCIe Network Adapter
1.004 kr
Total: 1.004 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Komplett DK favicon
Komplett DK
ASUS Netkort XG-C100F
1.190 kr
Total: 1.190 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Netværkskort og -adaptere