ASUS TUF Gaming VG32WQ3B

ASUS TUF Gaming VG32WQ3B er en 32" buet gamingskærm med VA-panel, der leverer QHD-opløsning på 2560 x 1440 og en opdateringshastighed på 180 Hz. Skærmen understøtter HDR10 og har et kontrastforhold på 3500:1, hvilket giver dyb kontrast og levende farver. Med 2x HDMI, DisplayPort og indbyggede højtalere er den velegnet til gaming og multimediebrug.

ASUS TUF Gaming VG32WQ3B koster lige nu 1.791 kr. En stigning på 5,9 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.691 kr. Vores prishistorik bygger på 78 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.691 kr (10. juni 2026) og 1.791 kr (16. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.791 kr hos CompuMail DK.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
ASUS TUF Gaming VG32WQ3B 32" Fast VA 2560 x 1440 HDMI DisplayPort 180Hz
1.791 kr
Total: 1.791 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
32" ASUS TUF Gaming VG32WQ3B 2560x1440 180Hz
1.934 kr
+ fri fragt
Total: 1.934 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Komplett DK favicon
Komplett DK
ASUS 32" curved gamingskærm TUF VG32QW3B
1.995 kr
Total: 1.995 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
ASUS TUF Gaming VG32WQ3B 32 Fast VA 2560 x 1440 HDMI DisplayPort 180Hz
2.539 kr
+ fri fragt
Total: 2.539 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Superprice.dk favicon
Superprice.dk
ASUS TUF Gaming VG32WQ3B computerskærm 80 cm 2560 x 1440 pixel Quad HD LED Sort
2.898 kr
+ 39 kr fragt
Total: 2.937 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: ASUSTeK COMPUTER
Kategori: Computerskærme