ASUS TUF Gaming GeForce RTX 5070 Ti 16GB OC Edition

4.6 (719 anmeldelser)

Opgrader din gamingoplevelse med ASUS TUF Gaming GeForce RTX 5070 Ti 16GB OC Edition. Dette grafikkort leverer kraftfuld ydeevne, der håndterer de nyeste spil i høj opløsning med imponerende hastigheder. Med Axial-tech-køling og fabriks-overclocking sikrer det lavere temperaturer og forbedret billedhastighed, mens 16GB GDDR7 RAM effektivt håndterer krævende grafikopgaver.

ASUS TUF Gaming GeForce RTX 5070 Ti 16GB OC Edition koster lige nu 8.299 kr. En stigning på 5,1 % i forhold til den laveste registrerede pris på 7.899 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 7.899 kr (27. maj 2026) og 8.299 kr (24. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 8.299 kr hos Dustin DK.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Dustin DK favicon
Dustin DK
Asus Tuf Oc Gaming Geforce Rtx 5070 Ti 16gb
8.299 kr
Total: 8.299 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
ASUS GeForce RTX 5070 Ti TUF OC 16GB GDDR7 RAM Grafikkort
8.990 kr
+ fri fragt
Total: 8.990 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
ASUS TUF Gaming GeForce RTX 5070 Ti 16GB NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti 16GB
9.052 kr
Total: 9.052 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Asus Tuf Oc Gaming Geforce Rtx 5070 Ti 16gb
9.499 kr
Total: 9.499 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
ASUS NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 SDRAM
9.929 kr
+ fri fragt
Total: 9.929 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: ASUSTeK COMPUTER
Kategori: Videokort og -adaptere