ASUS TUF GAMING B550M-PLUS

4.5 (15 anmeldelser)

ASUS TUF GAMING B550M-PLUS er et solidt Micro-ATX bundkort, der er perfekt til gamere med AMD AM4 platformen. Det understøtter 3. generations AMD Ryzen-processorer og tilbyder avancerede tilslutningsmuligheder med PCIe 4.0, dobbelt M.2 slots og optimeret køling for maksimal ydeevne.

ASUS TUF GAMING B550M-PLUS koster lige nu 904 kr. En stigning på 4,9 % i forhold til den laveste registrerede pris på 862 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 862 kr (07. juli 2026) og 1.211 kr (23. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 904 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
ASUS TUF GAMING B550M-PLUS Bundkort AMD B550 AMD AM4
904 kr
+ 39 kr fragt
Total: 943 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
ASUS TUF GAMING B550M-PLUS Micro-ATX AM4 AMD B550
1.099 kr
+ fri fragt
Total: 1.099 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Asus Tuf Gaming B550m-plus Am4 Micro-atx Bundkort
1.299 kr
Total: 1.299 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Asus Tuf Gaming B550m-plus Am4 Micro-atx Bundkort
1.349 kr
Total: 1.349 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Boligcenter.dk favicon
Boligcenter.dk
Bundkort Asus TUF Gaming B550M-PLUS mATX AM4
1.599 kr
+ 69 kr fragt
Total: 1.668 kr
På lager
Leveringstid: 5-8 Hverdage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
ASUS TUF GAMING B550M-PLUS AM4 microATX-bundkort
1.679 kr
Total: 1.679 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Steget 4.6%

Specifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Bundkort