Asus ROG Thor 1600W Titanium III

4.7 (32 anmeldelser)

Asus ROG Thor 1600W Titanium III er en strømforsyning med 1600 W kapacitet, der leverer stabil strøm til avancerede GPU- og CPU-opsætninger. 80+ Titanium-effektivitet hjælper med at reducere energiforbruget og systemvarmen. Det fuldmodulære kabeldesign gør kabelføringen nemmere og forbedrer luftgennemstrømningen i kabinettet. En indbygget OLED-skærm og belysning giver mulighed for strømovervågning i realtid. Strømforsyningen har omfattende beskyttelse og leveres med 10 års garanti.

Asus ROG Thor 1600W Titanium III koster lige nu 5.287 kr. En stigning på 1,7 % i forhold til den laveste registrerede pris på 5.199 kr. Vores prishistorik bygger på 78 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 5.199 kr (27. maj 2026) og 5.287 kr (09. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 5.287 kr hos Komplett DK.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Komplett DK favicon
Komplett DK
Asus ROG Thor 1600W Titanium III PSU
5.287 kr
Total: 5.287 kr
Udsolgt
Leveringstid: 5-10 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
ASUS ROG Thor 1600W Titanium III Strømforsyning 1600 Watt 135 mm
5.548 kr
+ fri fragt
Total: 5.548 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
ASUS ROG THOR Titanium III Strømforsyning 1600Watt
6.279 kr
+ fri fragt
Total: 6.279 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Asus Rog Thor Platinum Iii Atx 3.1 1600w Atx 80+ Titanium Strømforsyning
6.624 kr
Total: 6.624 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Computer strømforsyninger