Asus ROG Strix 1200W Platinum

4.8 (196 anmeldelser)

Asus ROG Strix 1200W Platinum er en strømforsyning med 1200 W udgangseffekt, der leverer stabil strøm til højtydende systemer. Den har fuldt modulær kabelføring, hvilket gør installationen nemmere og forbedrer luftgennemstrømningen. Med 80 PLUS Platinum-effektivitet og semi-passiv køling holdes støjniveauet lavt ved let belastning. Aktiv PFC og omfattende beskyttelse sikrer dine kritiske komponenter.

Asus ROG Strix 1200W Platinum koster lige nu 1.846 kr. En stigning på 45,7 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.267 kr. Vores prishistorik bygger på 78 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.267 kr (09. maj 2026) og 1.849 kr (16. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.846 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
ASUS ROG Strix 1200W Platinum Strømforsyning 1200 Watt 135 mm
1.846 kr
+ fri fragt
Total: 1.846 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Komplett DK favicon
Komplett DK
Asus ROG Strix 1200W Platinum PSU
1.849 kr
Total: 1.849 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Asus Rog Strix 1200w Atx 80+ Platinum Strømforsyning
2.124 kr
Total: 2.124 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Asus Rog -Strix-1200P-Gaming Power
2.269 kr
+ fri fragt
Total: 2.269 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Computer strømforsyninger