Asus ROG Strix 1000W Platinum

Asus ROG Strix 1000W Platinum er en fuldmodulær strømforsyning med 1000 W udgang, der understøtter højtydende systemer og multi-GPU-rigs. Den har 80 PLUS Platinum-effektivitet, aktiv PFC og semipassiv køling med 135 mm blæser og zero RPM mode. Flere PCIe- og SATA-stik samt omfattende beskyttelse gør den velegnet til krævende gaming-opsætninger.

Asus ROG Strix 1000W Platinum koster lige nu 1.449 kr. En stigning på 20,0 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.208 kr. Vores prishistorik bygger på 78 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.208 kr (09. maj 2026) og 1.449 kr (16. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.449 kr hos Komplett DK.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Komplett DK favicon
Komplett DK
Asus ROG Strix 1000W Platinum PSU
1.449 kr
Total: 1.449 kr
Udsolgt
Leveringstid: 5-10 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
ASUS ROG Strix 1000W Platinum Strømforsyning 1000 Watt 135 mm
1.698 kr
+ fri fragt
Total: 1.698 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Asus Rog Strix 1000w Atx 80+ Platinum Strømforsyning
1.999 kr
Total: 1.999 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Asus Rog Strix-1000P-Gaming Power
2.259 kr
+ fri fragt
Total: 2.259 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Computer strømforsyninger