ASUS ROG Loki SFX-L 1000W Platinum

ASUS ROG Loki SFX-L 1000W Platinum er en strømforsyning designet til kompakte og højtydende pc'er. Den SFX-L-formfaktor passer i små kabinetter og er kompatibel med standard ATX-bundkort. Med 80 PLUS Platinum-certificering opnås høj effektivitet og lavere energitab. Det fuldt modulære kabelsystem gør installationen nemmere og reducerer kabelrod. En støjsvag blæser med diskret lysaccent sikrer stille drift, ideel til entusiastiske og professionelle systembyggere.

ASUS ROG Loki SFX-L 1000W Platinum koster lige nu 1.717 kr. En stigning på 15,2 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.490 kr. Vores prishistorik bygger på 76 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.490 kr (27. maj 2026) og 1.848 kr (09. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.717 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
ASUS ROG Loki SFX-L 1000 Strømforsyning 1000 Watt 120 mm
1.717 kr
+ fri fragt
Total: 1.717 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
ASUS ROG Loki SFX-L 1000Watt 80 PLUS Platinum
1.989 kr
+ fri fragt
Total: 1.989 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Asus Loki 1000w Sfx-l 1000w Sfx-l 80+ Platinum Strømforsyning
2.149 kr
Total: 2.149 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
ASUS ROG LOKI 1000W Platinum -SFX-L-strømforsyning, 1000 W
2.278 kr
Total: 2.278 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Computer strømforsyninger