ASUS ProArt LC 420

4.6 (68 anmeldelser)

ASUS ProArt LC 420 er en CPU vandkøler med tre 140 mm Noctua IndustrialPPC-blæsere, der leverer op til 107 cfm for effektiv køling under belastning. Den har PWM-styring med omdrejningsinterval på 800 - 2000 rpm, hvilket balancerer støjniveau og ydeevne. En belyst pumpeindikator viser temperatur, belastning og blæserhastigheder. Køleren er kompatibel med AMD AM4/AM5 og Intel LGA115x/1200/1700/1851 sokler.

ASUS ProArt LC 420 koster lige nu 1.849 kr. En stigning på 12,4 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.645 kr. Vores prishistorik bygger på 78 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.645 kr (09. maj 2026) og 1.849 kr (16. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.849 kr hos Komplett DK.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Komplett DK favicon
Komplett DK
ASUS ProArt LC 420 CPU Køler
1.849 kr
Total: 1.849 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
ASUS ProArt LC 420 CPU Vandkøling Max 32 dBA
1.898 kr
+ fri fragt
Total: 1.898 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Asus Proart Lc 420 Aio Væskekøler Sort
2.186 kr
Total: 2.186 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
ASUS ProArt LC 420 Vandkøler 1-pack Sort 140 mm
2.479 kr
+ fri fragt
Total: 2.479 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
ASUS ProArt LC 420 flydende kølesystem
2.505 kr
Total: 2.505 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Computer systemkølingsdele