ASUS Prime GeForce RTX 5060 OC Edition 8GB

ASUS Prime GeForce RTX 5060 OC Edition 8GB leverer exceptionel ydeevne til gaming i 1440p og indgangs-4K. Udstyret med fabriks-OC-boost for stabile billedfrekvenser og tre Axial-tech-blæsere for optimal køling i kompakte kabinetter. Ideel til flerskærms- og VR-setup med HDMI 2.1b og tre DP 2.1b-porte.

ASUS Prime GeForce RTX 5060 OC Edition 8GB koster lige nu 2.749 kr. En stigning på 6,1 % i forhold til den laveste registrerede pris på 2.590 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 2.590 kr (17. april 2026) og 2.804 kr (21. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 2.749 kr hos CompuMail DK.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
ASUS PRIME GeForce RTX 5060 8GB NVIDIA GeForce RTX 5060 8GB
2.749 kr
Total: 2.749 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Asus Prime Geforce Rtx 5060 8gb Oc 8gb
2.874 kr
Total: 2.874 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
ASUS GeForce RTX 5060 Prime OC 8GB GDDR7 RAM Grafikkort
2.990 kr
+ fri fragt
Total: 2.990 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Asus Prime Geforce Rtx 5060 8gb Oc 8gb
2.999 kr
Total: 2.999 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
ASUS NVIDIA GeForce RTX 5060 8GB GDDR7 SDRAM
3.089 kr
+ fri fragt
Total: 3.089 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Steget 6.1%

Specifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Videokort og -adaptere