Asus Prime AP-750G

4.6 (30 anmeldelser)

Asus Prime AP-750G er en 750W ATX strømforsyning med 80+ Gold certificering, som leverer op til 92 % effektivitet og reducerer varmeudvikling og støj. Den er fuldt modulær for nem og ryddelig kabelføring og har tre 8-pin PCIe-stik samt et 16-pin-stik, der understøtter moderne grafikkort. En 135 mm blæser med dobbelt kugleleje sikrer støjsvag køling og lang levetid. Strømforsyningen har aktiv PFC og komplet beskyttelse.

Asus Prime AP-750G koster lige nu 618 kr. En stigning på 0,2 % i forhold til den laveste registrerede pris på 617 kr. Vores prishistorik bygger på 78 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 617 kr (21. juli 2026) og 773 kr (09. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 618 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
ASUS Prime 750W Gold Strømforsyning 750 Watt 120 mm
618 kr
+ 39 kr fragt
Total: 657 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Komplett DK favicon
Komplett DK
Asus Prime 750W Gold PSU
718 kr
Total: 718 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
ASUS PRIME 750Watt 80 PLUS Gold
779 kr
+ fri fragt
Total: 779 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Asus Prime Ap-750g 750w Atx 80+ Gold Strømforsyning
911 kr
Total: 911 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Computer strømforsyninger