ASUS Ascent GX10

4.7 (76 anmeldelser)

ASUS Ascent GX10 er en kompakt mini PC designet til AI-arbejde og modeltræning. Den leverer op til 1 petaFLOP AI-ydeevne med FP4-præcision og har 128 GB LPDDR5x hukommelse, hvilket gør den velegnet til krævende opgaver. Med 1 TB NVMe PCIe 4.0 SSD får du hurtig lokal lagring. Enheden leveres med forudinstalleret NVIDIA DGX OS og AI-stack for hurtig udvikling og har et mini gråt chassis med WiFi 7 og ConnectX-7.

ASUS Ascent GX10 koster lige nu 32.499 kr. En stigning på 13,5 % i forhold til den laveste registrerede pris på 28.625 kr. Vores prishistorik bygger på 78 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 28.625 kr (10. juni 2026) og 32.499 kr (17. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 32.499 kr hos Dustin DK.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Dustin DK favicon
Dustin DK
Asus Ascent Gx10 Armv9-a 128gb 1000gb Blackwell
32.499 kr
Total: 32.499 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
ASUS Ascent GX10 Nvidia GB10 Blackwell GPU
32.818 kr
+ fri fragt
Total: 32.818 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
COMTEK favicon
COMTEK
ASUS Ascent GX10 Mini PC NVIDIA Grace Blackwell AI-Powerhouse
35.995 kr
+ 49 kr fragt
Total: 36.044 kr
På lager
Leveringstid: New
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
ASUS Ascent GX10 Mini PC ARM9 V9.2-A 128GB 1TB NVIDIA Blackwell Tensor Core No-OS
37.539 kr
+ fri fragt
Total: 37.539 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Fotoalbum