Arne Jacobsen Roman Vægur

Bedste pris
Faldet 2.4%
1.615kr
2.300 krSPAR 30%
hos Rikki Tikki Shop
På lagerFri fragtLaveste

Oplev tidløs elegance med Arne Jacobsens Roman Vægur. Designet i 1941 til rådhusprojektet i Århus, kombinerer dette vægur klassisk stil med funktionalitet. De markante romertal og enkle farver gør det til en perfekt tilføjelse til ethvert hjem.

Arne Jacobsen Roman Vægur koster lige nu 1.615 kr. Den laveste pris, der nogensinde er registreret - ca. 29,8 % lavere end den højeste registrerede pris på 2.300 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.615 kr (27. juni 2026) og 2.300 kr (19. marts 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.615 kr hos Rikki Tikki Shop.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Rikki Tikki Shop favicon
Rikki Tikki Shop
Arne Jacobsen Roman Vægur Ø29 cm sort/hvid
1.615 kr
+ fri fragt
Total: 1.615 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 hverdage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
Arne Jacobsen Clocks Arne Jacobsen – Roman vægur – 29 cm
1.763 kr
Total: 1.763 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Jacobsen Plus favicon
Jacobsen Plus
Roman Vægur af Arne Jacobsen Jacobsen Plus
1.840 kr
+ fri fragt
Total: 1.840 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 hverdage
Køb nu
Erling Christensen Møbler favicon
Erling Christensen Møbler
Arne Jacobsen Roman Vægur Ø:29 cm
2.300 kr
+ fri fragt
Total: 2.300 kr
På lager
Leveringstid: 2-3 dage
Køb nu

Prishistorik

Faldet 2.4%

Specifikationer

Mærke: Arne Jacobsen
Kategori: Vægure