Arne Jacobsen Bankers Vægur Ø: 29 cm Hvid

Bedste pris
Stabil pris
1.655kr
2.300 krSPAR 28%
hos Rikki Tikki Shop
På lagerFri fragtLaveste

Arne Jacobsens Bankers Vægur, designet i 1971 til Danmarks Nationalbank, er et tidløst designikon. Med sin hvide skive og elegante udtryk svæver uret nærmest på væggen, hvilket gør det til et stilfuldt og funktionelt element i enhver indretning.

Arne Jacobsen Bankers Vægur Ø: 29 cm Hvid koster lige nu 1.655 kr. Den laveste pris, der nogensinde er registreret - ca. 2,6 % lavere end den højeste registrerede pris på 1.700 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.655 kr (21. maj 2026) og 1.700 kr (19. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.655 kr hos Rikki Tikki Shop.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Rikki Tikki Shop favicon
Rikki Tikki Shop
Arne Jacobsen Bankers Vægur Ø29 cm hvid/sort/rød
1.655 kr
+ fri fragt
Total: 1.655 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 hverdage
Køb nu
Gucca.dk favicon
Gucca.dk
Arne Jacobsen Bankers Vægur ø 29 Cm
1.700 kr
+ 40 kr fragt
Total: 1.740 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
Arne Jacobsen Clocks Arne Jacobsen – Bankers vægur – Ø29 cm – Hvid
1.717 kr
Total: 1.717 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Jacobsen Plus favicon
Jacobsen Plus
Bankers club vægur af Arne Jacobsen Jacobsen Plus
1.840 kr
+ fri fragt
Total: 1.840 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 hverdage
Køb nu
Erling Christensen Møbler favicon
Erling Christensen Møbler
Arne Jacobsen Bankers Vægur Ø: 29 cm
2.300 kr
+ fri fragt
Total: 2.300 kr
På lager
Leveringstid: 2-3 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Arne Jacobsen
Kategori: Vægure