Apple iPhone 16e

Bedste pris
Faldet 2.2%
4.972kr
8.959 krSPAR 45%
hos CompuMail DK
På lagerFri fragtLaveste

Apple iPhone 16e kombinerer elegance med styrke i et raffineret design. Med 256GB lagerplads er der rigelig plads til alle dine vigtige filer, mens 5G-support sikrer lynhurtig internetforbindelse. Den stilfulde hvide finish tilføjer et sofistikeret touch til din hverdag.

Apple iPhone 16e koster lige nu 4.972 kr. Den laveste pris, der nogensinde er registreret - ca. 4,2 % lavere end den højeste registrerede pris på 5.192 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 4.972 kr (16. juli 2026) og 5.192 kr (17. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 4.972 kr hos CompuMail DK.

Ofte stillede spørgsmål

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
Apple iPhone 16e 6.1" 256GB Hvid
4.972 kr
Total: 4.972 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Salgsbutikken.dk favicon
Salgsbutikken.dk
Apple iPhone 16e 5G
5.098 kr
+ fri fragt
Total: 5.098 kr
På lager
Leveringstid: 1 dag
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
Apple iPhone 16e 256GB White
5.790 kr
Total: 5.790 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Apple iPhone 16e 15,5 cm Dual SIM iOS 18 5G USB Type-C 256 GB Hvid
6.789 kr
+ fri fragt
Total: 6.789 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Estore DK favicon
Estore DK
iPhone 16e 256GB Hvid – Langt batteri, holdbart design
8.959 kr
Total: 8.959 kr
Udsolgt
Leveringstid: 5-10 dage
Køb nu

Prishistorik

Faldet 2.2%

Specifikationer

Mærke: Apple
Kategori: Mobiltelefoner