Apple iPhone 16e

Bedste pris
Faldet 7.1%
4.269kr
7.239 krSPAR 41%
hos Salgsbutikken.dk
På lagerFri fragtLaveste

Oplev Apple iPhone 16e med 128GB lagerplads og 5G-teknologi. Denne elegante smartphone i hvid giver dig rigelig plads til dine billeder, videoer og apps. Den kombinerer kraft og stil til daglig brug og kreativ udfoldelse.

Apple iPhone 16e koster lige nu 4.269 kr. Den laveste pris, der nogensinde er registreret - ca. 8,2 % lavere end den højeste registrerede pris på 4.648 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 4.269 kr (11. april 2026) og 4.648 kr (17. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 4.269 kr hos Salgsbutikken.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Salgsbutikken.dk favicon
Salgsbutikken.dk
Apple iPhone 16e 5G
4.269 kr
+ fri fragt
Total: 4.269 kr
På lager
Leveringstid: 1 dag
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Apple iPhone 16e 6.1 128GB Hvid
5.319 kr
+ fri fragt
Total: 5.319 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
Apple iPhone 16e 128GB White
5.575 kr
Total: 5.575 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Estore DK favicon
Estore DK
iPhone 16e 128GB Hvid – Langt batteri, holdbart design
7.239 kr
Total: 7.239 kr
Udsolgt
Leveringstid: 5-10 dage
Køb nu

Prishistorik

Faldet 7.1%

Specifikationer

Mærke: Apple
Kategori: Mobiltelefoner