Apple iPhone 16

Apple iPhone 16 leverer den nyeste iOS 18 teknologi i et slankt design. Med en imponerende 6,1'' OLED-skærm og kraftfulde 5G forbindelser, er denne smartphone ideel til både arbejde og underholdning. Dens dual-kamera system giver fantastiske billeder, mens 128 GB intern hukommelse sikrer rigelig plads til dine apps og medier.

Apple iPhone 16 koster lige nu 5.642 kr. En stigning på 5,7 % i forhold til den laveste registrerede pris på 5.340 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 5.340 kr (22. juni 2026) og 5.896 kr (17. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 5.642 kr hos Salgsbutikken.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Salgsbutikken.dk favicon
Salgsbutikken.dk
Apple iPhone 16 (128GB/White)
5.642 kr
+ fri fragt
Total: 5.642 kr
På lager
Leveringstid: 1 dag
Køb nu
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
Apple iPhone 16 6,1 128GB Hvid
5.928 kr
Total: 5.928 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
Apple iPhone 16 128GB White
6.488 kr
Total: 6.488 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Apple iPhone 16 15,5 cm Dual SIM iOS 18 5G USB Type-C 128 GB Hvid
7.529 kr
+ fri fragt
Total: 7.529 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Estore DK favicon
Estore DK
iPhone 16 128GB hvid – 6,1" Super Retina-skærm
9.409 kr
Total: 9.409 kr
Udsolgt
Leveringstid: 5-10 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Apple
Kategori: Mobiltelefoner