Apple iPhone 15

Apple iPhone 15 bringer elegance og ydeevne sammen i dens lyserøde design. Med en 6,1" OLED-skærm og dual-kameraer på 48 MP og 12 MP, kan du nyde fantastiske billeder og videoer. 5G-kompatibilitet og en kraftfuld A16 Bionic chip sikrer lynhurtig performance.

Apple iPhone 15 koster lige nu 5.099 kr. En stigning på 2,5 % i forhold til den laveste registrerede pris på 4.975 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 4.975 kr (23. april 2026) og 5.099 kr (09. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 5.099 kr hos CompuMail DK.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
Apple iPhone 15 6,1" 128GB Lyserød
5.099 kr
Total: 5.099 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
Apple iPhone 15 128GB Pink
5.754 kr
Total: 5.754 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Apple iPhone 15 6,1 128GB Lyserød
6.169 kr
+ fri fragt
Total: 6.169 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Estore DK favicon
Estore DK
iPhone 15 128GB Pink – Dynamic Island, 48MP kamera
8.699 kr
Total: 8.699 kr
Udsolgt
Leveringstid: 5-10 dage
Køb nu
Salgsbutikken.dk favicon
Salgsbutikken.dk
Apple iPhone 15 5G
10.702 kr
+ fri fragt
Total: 10.702 kr
På lager
Leveringstid: 1 dag
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Apple
Kategori: Mobiltelefoner