AMD Ryzen 9 9950X3D

Bedste pris
Stabil pris
4.767kr
5.874 krSPAR 19%
hos CompuMail DK
På lagerFri fragtLaveste

AMD Ryzen 9 9950X3D er en kraftfuld CPU med 16 kerner og 32 tråde, designet til Socket AM5. Processoren har en basefrekvens på 4.3 GHz og understøtter overclocking. Med 128 MB cache og understøttelse af Dual Channel DDR5-5600 RAM samt 24 PCI Express Gen 5.0 lanes egner den sig til krævende opgaver som gaming, rendering og videoredigering. Indbygget AMD Radeon RDNA 2 grafik giver ekstra fleksibilitet.

AMD Ryzen 9 9950X3D koster lige nu 4.767 kr. Den laveste pris, der nogensinde er registreret - ca. 1,6 % lavere end den højeste registrerede pris på 4.844 kr. Vores prishistorik bygger på 69 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 4.767 kr (16. juli 2026) og 4.844 kr (25. juni 2026).

Den billigste pris lige nu er 4.767 kr hos CompuMail DK.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
AMD CPU Ryzen 9 9950X3D 4.3GHz 16-core Socket AM5 WOF u/køler
4.767 kr
Total: 4.767 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
AMD Ryzen 9 9950X3D CPU 16 kerner 4.3 GHz
4.790 kr
+ fri fragt
Total: 4.790 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
AMD CPU Ryzen 9 9950X3D 4.3GHz 16-core Socket AM5 WOF u/køler
5.579 kr
+ fri fragt
Total: 5.579 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
AMD Ryzen 9 9950X3D-processor til AM5-sokkel
5.862 kr
Total: 5.862 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Amd Ryzen 9 9950x3d 4.3ghz Am5 Processor
5.874 kr
Total: 5.874 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: AMD
Kategori: Computer processorer