AMD Ryzen 9 9900X

4.8 (349 anmeldelser)
AMD Ryzen 9 9900X
Bedste pris
Faldet 2.4%
2.589kr
3.718 krSPAR 30%
hos Proshop.dk
På lagerFri fragtLaveste

AMD Ryzen 9 9900X er en kraftfuld processor med 12 kerner og en hastighed på 4.4 GHz, som kan øges op til 5.6 GHz. Perfekt til krævende spil og kreative opgaver, understøtter den avanceret multitasking med 24 tråde samt Dual Channel DDR5-5600 RAM.

AMD Ryzen 9 9900X koster lige nu 2.589 kr. Den laveste pris, der nogensinde er registreret - ca. 17,2 % lavere end den højeste registrerede pris på 3.127 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 2.589 kr (07. juli 2026) og 3.127 kr (07. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 2.589 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
AMD Ryzen 9 9900X CPU 12 kerner 4.4 GHz
2.589 kr
+ fri fragt
Total: 2.589 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
AMD Ryzen 9 9900X 4,4 GHz 12 kerner AM5 WOF u/køler
2.652 kr
Total: 2.652 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Komplett DK favicon
Komplett DK
AMD Ryzen 9 9900X CPU
2.914 kr
Total: 2.914 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
AMD Ryzen 9 9900X 4,4 GHz 12 kerner AM5 WOF u/køler
3.119 kr
+ fri fragt
Total: 3.119 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Amd Ryzen 9 9900x 4.4ghz Am5 Processor
3.499 kr
Total: 3.499 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
AMD Ryzen 9 9900X-processor til AM5-sokkel
3.588 kr
Total: 3.588 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Amd Ryzen 9 9900x 4.4ghz Am5 Processor
3.718 kr
Total: 3.718 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Faldet 2.4%

Specifikationer

Mærke: AMD
Kategori: Computer processorer