AMD Ryzen 7 9800X3D

4.9 (3 anmeldelser)

AMD Ryzen 7 9800X3D processor leverer høj ydeevne med 8 kerner og 16 tråde, ideel til gaming og krævende applikationer. Understøtter DDR5 RAM og har 96 MB L3 cache for hurtig dataadgang.

AMD Ryzen 7 9800X3D koster lige nu 3.159 kr. En stigning på 0,3 % i forhold til den laveste registrerede pris på 3.149 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 3.149 kr (20. maj 2026) og 3.489 kr (16. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 3.159 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
AMD Ryzen 7 9800X3D CPU 8 kerner 4.7 GHz
3.159 kr
+ fri fragt
Total: 3.159 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
AMD Ryzen 7 9800X3D 4,7 GHz 8 kerner AM5
3.504 kr
Total: 3.504 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Amd Ryzen 7 9800x3d 4.7ghz Am5 Processor
3.749 kr
Total: 3.749 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
AMD Ryzen 7 9800X3D-processor til AM5-sokkel
4.196 kr
Total: 4.196 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
AMD Ryzen 7 9800X3D Processor 4.7
4.329 kr
+ fri fragt
Total: 4.329 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Amd Ryzen 7 9800x3d 4.7ghz Am5 Processor
4.374 kr
Total: 4.374 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: AMD
Kategori: Computer processorer