AMD Ryzen 7 9700X

4.8 (1 anmeldelse)

AMD Ryzen 7 9700X er en kraftfuld processor designet til krævende opgaver. Med 8 kerner og 16 tråde klarer den let multitasking og gaming. Den har en basefrekvens på 3,8 GHz og kan booste op til 5,5 GHz, hvilket sikrer hurtig og effektiv ydelse. Med en L3 cache på 32 MB og understøttelse af DDR5 RAM er den ideel til både gaming og professionelle applikationer.

AMD Ryzen 7 9700X koster lige nu 2.199 kr. En stigning på 1,0 % i forhold til den laveste registrerede pris på 2.177 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 2.177 kr (02. juli 2026) og 2.369 kr (16. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 2.199 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
AMD Ryzen 7 9700X CPU 8 kerner 3.8 GHz
2.199 kr
+ fri fragt
Total: 2.199 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
AMD Ryzen 7 9700X 3,8 GHz 8 kerner AM5 WOF u/køler
2.230 kr
Total: 2.230 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
AMD Ryzen 7 9700X-processor til AM5-sokkel
2.482 kr
Total: 2.482 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Komplett DK favicon
Komplett DK
AMD Ryzen 7 9700X CPU
2.491 kr
Total: 2.491 kr
Udsolgt
Leveringstid: 5-10 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Amd Ryzen 7 9700x 3.8ghz Am5 Processor
2.624 kr
Total: 2.624 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Amd Ryzen 7 9700x 3.8ghz Am5 Processor
2.933 kr
Total: 2.933 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
AMD Ryzen 7 9700X Prozessor
3.525 kr
+ fri fragt
Total: 3.525 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Faldet 1.4%

Specifikationer

Mærke: AMD
Kategori: Computer processorer