AMD Ryzen 7 8700G

4.8 (202 anmeldelser)
AMD Ryzen 7 8700G
Bedste pris
Faldet 3.0%
2.039kr
3.361 krSPAR 39%
hos CompuMail DK
På lagerFri fragtLaveste

AMD Ryzen 7 8700G er en kraftfuld processor med 8 kerner og en clockhastighed på op til 4.2GHz. Den er designet til brugere, der kræver høj ydeevne til gaming eller intens multitasking. Med AM5-sokkel og støtte til DDR5 RAM er den ideel til fremtidssikrede builds og avancerede computere.

AMD Ryzen 7 8700G koster lige nu 2.039 kr. Den laveste pris, der nogensinde er registreret - ca. 3,0 % lavere end den højeste registrerede pris på 2.103 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 2.039 kr (16. juli 2026) og 2.103 kr (11. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 2.039 kr hos CompuMail DK.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
AMD Ryzen 7 8700G 4,2 GHz 8 kerner AM5 PIB m/køler
2.039 kr
Total: 2.039 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
AMD Ryzen 7 8700G Wraith Spire CPU 8 kerner 4.2 GHz
2.311 kr
+ fri fragt
Total: 2.311 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
AMD Ryzen 7 8700G 4,2 GHz 8 kerner AM5 PIB m/køler
2.359 kr
+ fri fragt
Total: 2.359 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
AMD CPU Ryzen 7 8700G 4.2GHz 8 kerner Socket AM5 PIB m/køler
2.758 kr
Total: 2.758 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Amd Ryzen 7 8700g 4.2ghz Am5 Processor
2.940 kr
Total: 2.940 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Amd Ryzen 7 8700g 4.2ghz Am5 Processor
3.361 kr
Total: 3.361 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Faldet 3.0%

Specifikationer

Mærke: AMD
Kategori: Computer processorer