AMD Ryzen 7 7800X3D

4.9 (6 anmeldelser)

AMD Ryzen 7 7800X3D er en kraftfuld processor med 8 kerner og op til 5 GHz Turbo. Den understøtter den nyeste DDR5 RAM og har 96 MB L3 cache, hvilket sikrer lynhurtig ydeevne til spil og krævende opgaver. Perfekt til AM5-socket, den bringer høj effektivitet og fremtidssikret teknologi til dit setup.

AMD Ryzen 7 7800X3D koster lige nu 2.599 kr. En stigning på 2,0 % i forhold til den laveste registrerede pris på 2.549 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 2.549 kr (25. maj 2026) og 2.932 kr (21. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 2.599 kr hos Proshop.dk.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
AMD Ryzen 7 7800X3D CPU 8 kerner 4.2 GHz
2.599 kr
+ fri fragt
Total: 2.599 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
AMD Ryzen 7 7800X3D Gaming Processor
2.652 kr
Total: 2.652 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
AMD Ryzen 7 7800X3D -prosessori AM5 -kantaan
3.290 kr
Total: 3.290 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Amd Ryzen 7 7800x3d 4.2ghz Am5 Processor
3.424 kr
Total: 3.424 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
AMD 100-100000910WOF
3.529 kr
+ fri fragt
Total: 3.529 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Amd Ryzen 7 7800x3d 4.2ghz Am5 Processor
3.674 kr
Total: 3.674 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: AMD
Kategori: Computer processorer