AMD Ryzen 7 5700X

4.8 (5 anmeldelser)
AMD Ryzen 7 5700X
Bedste pris
Stabil pris
1.207kr
2.999 krSPAR 60%
hos Ultrashop
På lagerFri fragtLaveste

AMD Ryzen 7 5700X er en kraftfuld 8-core processor skabt til høje ydeevnekrav. Med en basefrekvens på 3.4 GHz, 16 tråde og mulighed for overclocking er denne processor ideel til gaming og tunge applikationer. Understøtter Dual Channel DDR4 RAM og leverer stabil forbindelse med 24 PCI Express Gen 4.0 lanes.

AMD Ryzen 7 5700X koster lige nu 1.207 kr. Den laveste pris, der nogensinde er registreret. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.207 kr (16. april 2026) og 1.207 kr (16. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.207 kr hos Ultrashop.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Ultrashop favicon
Ultrashop
AMD Ryzen 7 5700X Prozessor
1.207 kr
+ fri fragt
Total: 1.207 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
AMD Ryzen 7 5700X Processor 8-core box
1.529 kr
Total: 1.529 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
AMD Ryzen 7 5700X -prosessori AM4 -kantaan
1.919 kr
Total: 1.919 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Komplett DK favicon
Komplett DK
AMD Ryzen 7 5700X CPU
2.036 kr
Total: 2.036 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
AMD Ryzen 7 5700X CPU 8 kerner 3.4 GHz
2.036 kr
+ fri fragt
Total: 2.036 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Amd Ryzen 7 5700x Processor 3,4 Ghz 32 Mb L3 Kasse 3.4ghz Am4 Processor
2.374 kr
Total: 2.374 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Amd Ryzen 7 5700x Processor 3,4 Ghz 32 Mb L3 Kasse 3.4ghz Am4 Processor
2.999 kr
Total: 2.999 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: AMD
Kategori: Computer processorer
antal kerner: 8 kerner
cache-hukommelse: 32 MB, 36 MB, 38 MB, 96 MB
clock-hastighed: 3,4 GHz
funktioner: Understøtter overclocking