AMD Ryzen 5 9600X

4.7 (999 anmeldelser)

AMD Ryzen 5 9600X er en højtydende processor med 6 kerner og 12 tråde, ideel til gamere og kreative professionelle. Med en basefrekvens på 3.9 GHz og 32 MB cache leverer den lynhurtig hastighed og effektiv multitasking. Perfekt til AM5-socket systemer uden indbygget køler.

AMD Ryzen 5 9600X koster lige nu 1.440 kr. En stigning på 3,9 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.386 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.386 kr (10. juli 2026) og 1.474 kr (16. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.440 kr hos CompuMail DK.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
AMD Ryzen 5 9600X 3,9 GHz 6 kerner AM5 WOF u/køler
1.440 kr
Total: 1.440 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
AMD Ryzen 5 9600X CPU 6 kerner 3.9 GHz
1.491 kr
+ fri fragt
Total: 1.491 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Amd Ryzen 5 9600x 3.9ghz Am5 Processor
1.824 kr
Total: 1.824 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
AMD Ryzen 5 9600X Processor 3.9
2.239 kr
+ fri fragt
Total: 2.239 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
AMD Ryzen 5 9600X-processor til AM5-sokkel
2.280 kr
Total: 2.280 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Amd Ryzen 5 9600x 3.9ghz Am5 Processor
2.474 kr
Total: 2.474 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: AMD
Kategori: Computer processorer