AMD Ryzen 5 8600G

4.8 (344 anmeldelser)
AMD Ryzen 5 8600G
Bedste pris
Stabil pris
1.127kr
2.090 krSPAR 46%
hos CompuMail DK
På lagerFri fragtLaveste

AMD Ryzen 5 8600G er en kraftfuld processor med 6 kerner og 12 tråde, ideel til både gaming og multitasking. Med en basisfrekvens på 4,3 GHz og mulighed for overclocking, leverer den imponerende ydeevne. Den understøtter den nyeste AM5 socket og DDR5 RAM, hvilket sikrer fremtidssikret teknologi til dit system.

AMD Ryzen 5 8600G koster lige nu 1.127 kr. Den laveste pris, der nogensinde er registreret - ca. 11,3 % lavere end den højeste registrerede pris på 1.271 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.127 kr (21. april 2026) og 1.271 kr (17. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.127 kr hos CompuMail DK.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
AMD Ryzen 5 8600G 4,3 GHz 6 kerner AM5 PIB m/køler
1.127 kr
Total: 1.127 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
AMD Ryzen 5 8600G Wraith Stealth CPU 6 kerner 4.35 GHz
1.199 kr
+ fri fragt
Total: 1.199 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
AMD CPU Ryzen 5 8600G 4.3GHz 6 kerner Socket AM5 PIB m/køler
1.257 kr
Total: 1.257 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
AMD Ryzen 5 8600G 4,3 GHz 6 kerner AM5 PIB m/køler
1.549 kr
+ fri fragt
Total: 1.549 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Amd Ryzen 5 8600g 4.3ghz Am5 Processor
1.624 kr
Total: 1.624 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Amd Ryzen 5 8600g 4.3ghz Am5 Processor
2.090 kr
Total: 2.090 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: AMD
Kategori: Computer processorer