AMD Ryzen 5 7600X

Bedste pris
Stabil pris
1.257kr
2.524 krSPAR 50%
hos Proshop.dk
På lagerFri fragtLaveste

AMD Ryzen 5 7600X er en desktop-processor med 6 kerner og 12 tråde, der understøtter effektiv multitasking og krævende arbejdsopgaver. Processoren har en basefrekvens på 4.7 GHz og kan booste op til 5.3 GHz. Den understøtter Dual Channel DDR5-5200 RAM, har 24 PCI Express Gen 5.0 lanes og er udstyret med et integreret AMD Radeon RDNA 2 grafikkort. Passer til AM5 socket.

AMD Ryzen 5 7600X koster lige nu 1.257 kr. Den laveste pris, der nogensinde er registreret - ca. 4,8 % lavere end den højeste registrerede pris på 1.320 kr. Vores prishistorik bygger på 78 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.257 kr (25. juli 2026) og 1.320 kr (09. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.257 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
AMD Ryzen 5 7600X CPU 6 kerner 4.7 GHz
1.257 kr
+ fri fragt
Total: 1.257 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
AMD Ryzen™ 5 7600X Desktop Processor
1.262 kr
Total: 1.262 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Komplett DK favicon
Komplett DK
AMD Ryzen 5 7600X CPU
1.503 kr
Total: 1.503 kr
Udsolgt
Leveringstid: 5-10 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
AMD Ryzen 5 7600X -prosessori AM5 -kantaan
1.593 kr
Total: 1.593 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
AMD Ryzen 5 7600X Processor 4.7
2.439 kr
+ fri fragt
Total: 2.439 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Amd Ryzen 5 7600x 4.7ghz Am5 Processor
2.524 kr
Total: 2.524 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: AMD
Kategori: Computer processorer