AMD Ryzen 5 5600GT

4.9 (2 anmeldelser)
AMD Ryzen 5 5600GT
Bedste pris
Stabil pris
974kr
1.489 krSPAR 35%
hos Dustin DK
På lagerFri fragtLaveste

AMD Ryzen 5 5600GT er en kraftfuld processor med 6 kerner og 12 tråde, der leverer imponerende ydeevne. Med sin basefrekvens på 3.6GHz og muligheden for at overclocke til 4.6GHz, er den ideel til både gaming og krævende arbejdsopgaver. Den inkluderer en Wraith Stealth køler, hvilket sikrer optimal temperaturstyring og stille drift.

AMD Ryzen 5 5600GT koster lige nu 974 kr. Den laveste pris, der nogensinde er registreret. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 974 kr (16. april 2026) og 974 kr (16. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 974 kr hos Dustin DK.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Dustin DK favicon
Dustin DK
Amd Ryzen 5 5600gt 3.6ghz Am4 Processor
974 kr
Total: 974 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
AMD Ryzen 5 5600GT 3,6 GHz 6 kerner AM4 PIB m/køler
1.107 kr
Total: 1.107 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
AMD Ryzen 5 5600GT Wraith Stealth CPU 6 kerner 3.6 GHz
1.190 kr
+ fri fragt
Total: 1.190 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Amd Ryzen 5 5600gt 3.6ghz Am4 Processor
1.199 kr
Total: 1.199 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
AMD CPU Ryzen 5 5600GT 3.6GHz 6 kerner Socket AM4 PIB m/køler
1.274 kr
Total: 1.274 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
AMD Ryzen 5 5600GT 3,6 GHz 6 kerner AM4 PIB m/køler
1.489 kr
+ fri fragt
Total: 1.489 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: AMD
Kategori: Computer processorer
antal kerner: 6 kerner
cache-hukommelse: 16 MB, 19 MB
clock-hastighed: 3,6 GHz
funktioner: Understøtter overclocking