AMD Ryzen 5 4500

Bedste pris
Stabil pris
549kr
1.074 krSPAR 49%
hos Proshop.dk
På lagerLaveste

AMD Ryzen 5 4500 er en processor med 6 kerner og 12 tråde, der kører ved 3.6 GHz (op til 4.1 GHz Turbo). Den understøtter Dual Channel DDR4-3200 RAM, har 3 MB L2 og 8 MB L3 cache samt 24 PCI Express Gen 3.0 lanes. Processoren leveres i box med Wraith Stealth køler og bruger AM4 socket. Velegnet til multitasking og krævende opgaver.

AMD Ryzen 5 4500 koster lige nu 549 kr. Den laveste pris, der nogensinde er registreret - ca. 13,2 % lavere end den højeste registrerede pris på 633 kr. Vores prishistorik bygger på 78 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 549 kr (09. maj 2026) og 633 kr (02. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 549 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
AMD Ryzen 5 4500 Wraith Stealth CPU 6 kerner 3.6 GHz
549 kr
+ 39 kr fragt
Total: 588 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
AMD Ryzen 5 4500 Prozessor
633 kr
+ fri fragt
Total: 633 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
AMD CPU Ryzen 5 4500 3.6GHz 6 kerner AM4
714 kr
Total: 714 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Amd Ryzen 5 4500 Processor 3,6 Ghz 8 Mb L3 Kasse 3.6ghz Am4
1.074 kr
Total: 1.074 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: AMD
Kategori: Computer processorer