Amazon Kindle Scribe 10,2 16GB

Amazon Kindle Scribe 10,2 16GB er en e-bogslæser med en 10,2" 300 ppi blændfri Paperwhite-skærm, der gør læsning behagelig selv i stærkt lys. Med touchskærm og medfølgende Basic Pen kan du både læse og skrive noter direkte på skærmen. 16 GB lagerplads giver god plads til bøger, dokumenter og noter. Understøtter Wi-Fi og Bluetooth.

Amazon Kindle Scribe 10,2 16GB koster lige nu 2.351 kr. En stigning på 5,4 % i forhold til den laveste registrerede pris på 2.230 kr. Vores prishistorik bygger på 78 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 2.230 kr (09. maj 2026) og 2.351 kr (11. juni 2026).

Den billigste pris lige nu er 2.351 kr hos Proshop.dk.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Amazon Kindle Scribe 16GB with Basic Pen Tungsten Grey
2.351 kr
+ fri fragt
Total: 2.351 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Gucca.dk favicon
Gucca.dk
Amazon Kindle Scribe 10,2 16gb With Basic Pen, Black With Ads
2.730 kr
+ 40 kr fragt
Total: 2.770 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
Amazon Kindle Scribe 10,2 16Gb med Basic Pen, sort med reklamer
2.758 kr
Total: 2.758 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Amazon Kindle Scribe 10.2 16GB
2.969 kr
+ fri fragt
Total: 2.969 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Amazon Kindle Scribe 10,2 tommer 16gb Black
3.411 kr
Total: 3.411 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: amazon
Kategori: E-bogslæsere