Amazon Kindle Paperwhite 7 12. Gen

Amazon Kindle Paperwhite 7 12. Gen er en e-bogslæser med 7" monokrom Paperwhite touchskærm og 16 GB lagerplads. Den sorte enhed understøtter Bluetooth og Wi-Fi, hvilket gør det nemt at hente og læse bøger digitalt. Sideskift er hurtigere, og skærmen har høj kontrast for en behagelig læseoplevelse.

Amazon Kindle Paperwhite 7 12. Gen koster lige nu 1.348 kr. En stigning på 8,2 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.246 kr. Vores prishistorik bygger på 79 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.246 kr (27. maj 2026) og 1.599 kr (22. juni 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.348 kr hos Proshop.dk.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Amazon Kindle Paperwhite 16GB Black
1.348 kr
+ fri fragt
Total: 1.348 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Gucca.dk favicon
Gucca.dk
Amazon Kindle Paperwhite 7 12. Gen 16gb
1.600 kr
+ 40 kr fragt
Total: 1.640 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
Amazon Kindle Paperwhite 7 12. generation 16 GB NO ADDS Version
1.681 kr
Total: 1.681 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Amazon Kindle Paperwhite 7 16GB
1.719 kr
+ fri fragt
Total: 1.719 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: amazon
Kategori: E-bogslæsere