Afumex installationskabel 5x2,5 mm² R100

Afumex installationskabel 5x2,5 mm² R100 fra Prysmian er et halogenfrit og varmebestandigt kabel, velegnet til installation i private hjem. Kablet kan bruges i vægge, bakker og kanaler eller udendørs i fri luft, rør eller direkte i jord. Ved nedgravning skal markeringsbånd anvendes. Leveres i en længde på 100 meter.

Afumex installationskabel 5x2,5 mm² R100 koster lige nu 2.599 kr. En stigning på 4,6 % i forhold til den laveste registrerede pris på 2.484 kr. Vores prishistorik bygger på 62 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 2.484 kr (09. maj 2026) og 2.599 kr (09. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 2.599 kr hos LavprisEl.

Sammenlign priser

Bedste pris
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Kabel Afumex 5G2,5 halogenfri, Dca, R100 Prysmian 100 meter
2.599 kr
+ 45 kr fragt
Total: 2.644 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Bedste pris
LavprisEl favicon
LavprisEl
100 meter Installationskabel 5x2,5mm², 90°
2.599 kr
+ 599 kr fragt
Total: 3.198 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Greenline favicon
Greenline
100 meter Afumex installationskabel 90° 5G2,5mm²
2.699 kr
+ 499 kr fragt
Total: 3.198 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
100 meter Afumex installationskabel 5x2,5 mm² R100
2.999 kr
+ 499 kr fragt
Total: 3.498 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
100 meter Afumex installationskabel 5x2,5 mm² R100
2.999 kr
+ 499 kr fragt
Total: 3.498 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Prysmian