Abus YouDrop FF

Abus YouDrop FF er den ideelle fullface cykelhjelm til modige unge mountainbikere. Hjelmen sikrer effektiv beskyttelse med sin In-Mold konstruktion, der permanent forbinder yderskal og stødabsorberende materiale. Den aftagelige hagebeskytter og gode ventilation gør den både komfortabel og sikker til udfordrende terræner.

Abus YouDrop FF koster lige nu 719 kr. En stigning på 2,9 % i forhold til den laveste registrerede pris på 699 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 699 kr (09. april 2026) og 719 kr (14. juni 2026).

Den billigste pris lige nu er 719 kr hos Ladcyklen.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Ladcyklen.dk favicon
Ladcyklen.dk
ABUS Hjelm YouDrop FF, midnight blue S
719 kr
+ 39 kr fragt
Total: 758 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 hverdage
Køb nu
Cykelpartner.dk favicon
Cykelpartner.dk
Abus YouDrop FF Cykelhjelm fullface Midnight Blue
767 kr
+ fri fragt
Total: 767 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
eCykelhjelm DK favicon
eCykelhjelm DK
ABUS YouDrop FF midnight blue cykelhjelm Small
779 kr
+ fri fragt
Total: 779 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Cykelexperten.dk favicon
Cykelexperten.dk
Abus YouDrop FF Junior Blå
806 kr
+ 39 kr fragt
Total: 845 kr
På lager
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Cykelhjelme