Abus Urban-I 3.0 MIPS

4.7 (126 anmeldelser)

Abus Urban-I 3.0 MIPS cykelhjelm tilbyder optimal beskyttelse og komfort med MIPS-teknologi og 17 ventilationskanaler. Justerbare remme og en aftagelig skygge sikrer en perfekt pasform. Høj synlighed opnås med kraftige reflekser, hvilket gør den ideel til både by- og pendlercyklister.

Abus Urban-I 3.0 MIPS koster lige nu 569 kr. En stigning på 0,2 % i forhold til den laveste registrerede pris på 568 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 568 kr (28. maj 2026) og 593 kr (17. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 569 kr hos Cykelexperten.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Cykelexperten.dk favicon
Cykelexperten.dk
Abus Urban-I 3.0 MIPS Sort
569 kr
+ 39 kr fragt
Total: 608 kr
På lager
Køb nu
Cykelpartner.dk favicon
Cykelpartner.dk
Abus Urban-I 3.0 MIPS Cykelhjelm Matsort
593 kr
+ fri fragt
Total: 593 kr
På lager
Leveringstid: Udgået
Køb nu
Ladcyklen.dk favicon
Ladcyklen.dk
ABUS Hjelm Urban-I 3.0 MIPS, velvet black M
683 kr
+ 39 kr fragt
Total: 722 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 hverdage
Køb nu
eCykelhjelm DK favicon
eCykelhjelm DK
Abus Urban-I 3.0 MIPS Velvet Black cykelhjelm Medium
698 kr
+ fri fragt
Total: 698 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu

Prishistorik

Faldet 2.1%

Specifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Cykelhjelme
aldersgruppe: Voksne