Abus Urban-I 3.0 MIPS

4.7 (126 anmeldelser)

Abus Urban-I 3.0 MIPS cykelhjelmen kombinerer stil og sikkerhed med avanceret MIPS teknologi. Den lette hjelm tilbyder justerbare remme og hele 17 ventilationskanaler for optimal komfort. Perfekt til både by- og pendlercyklister, og den er udstyret med reflekser for øget synlighed.

Abus Urban-I 3.0 MIPS koster lige nu 569 kr. En stigning på 0,2 % i forhold til den laveste registrerede pris på 568 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 568 kr (28. maj 2026) og 591 kr (16. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 569 kr hos Cykelexperten.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Cykelexperten.dk favicon
Cykelexperten.dk
Abus Urban-I 3.0 MIPS Sort
569 kr
+ 39 kr fragt
Total: 608 kr
På lager
Køb nu
Cykelpartner.dk favicon
Cykelpartner.dk
Abus Urban-I 3.0 MIPS Cykelhjelm Matsort
583 kr
+ fri fragt
Total: 583 kr
På lager
Leveringstid: Udgået
Køb nu
Ladcyklen.dk favicon
Ladcyklen.dk
ABUS Hjelm Urban-I 3.0 MIPS, velvet black XL
683 kr
+ 39 kr fragt
Total: 722 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 hverdage
Køb nu
eCykelhjelm DK favicon
eCykelhjelm DK
Abus Urban-I 3.0 MIPS Velvet Black cykelhjelm X-Large
698 kr
+ fri fragt
Total: 698 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu

Prishistorik

Faldet 2.1%

Specifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Cykelhjelme
aldersgruppe: Voksne