Abus Urban-I 3.0

4.7 (741 anmeldelser)

Abus Urban-I 3.0 cykelhjelmen er ideel til bypendlere, der ønsker stil og sikkerhed. Med LED-baglys og 17 ventilationskanaler sikrer hjelmen både synlighed og komfort. Designet er klassisk og passer til enhver garderobe.

Abus Urban-I 3.0 koster lige nu 548 kr. En stigning på 12,5 % i forhold til den laveste registrerede pris på 487 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 487 kr (21. marts 2026) og 548 kr (30. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 548 kr hos eCykelhjelm DK.

Sammenlign priser

Bedste pris
eCykelhjelm DK favicon
eCykelhjelm DK
Abus Urban-I 3.0 Glacier Blue cykelhjelm Medium
548 kr
+ 39 kr fragt
Total: 587 kr
Udsolgt
Leveringstid: 5-10 dage
Køb nu
Cykelexperten.dk favicon
Cykelexperten.dk
Abus Urban-I 3.0 m. LED Blå
559 kr
+ 39 kr fragt
Total: 598 kr
På lager
Køb nu
Ladcyklen.dk favicon
Ladcyklen.dk
ABUS Hjelm Urban-I 3.0, glacier blue M
575 kr
+ 39 kr fragt
Total: 614 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 hverdage
Køb nu
Cykelpartner.dk favicon
Cykelpartner.dk
Abus Urban-I 3.0 Cykelhjelm Lyseblå
799 kr
+ fri fragt
Total: 799 kr
På lager
Leveringstid: Udgået
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Cykelhjelme
aldersgruppe: Voksne
type: Mountainbike, Pendler