Abus Urban-I 3.0

4.6 (789 anmeldelser)

Abus Urban-I 3.0 er en stilren cykelhjelm designet til bybrug. Med 17 luftkanaler sikrer den optimal ventilation, mens det indbyggede LED-lys og kraftige reflekser forbedrer din synlighed i trafikken. Hjelmen har en aftagelig skygge og et komfortabelt fit, der passer perfekt til pendleren.

Abus Urban-I 3.0 koster lige nu 519 kr. En stigning på 6,6 % i forhold til den laveste registrerede pris på 487 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 487 kr (17. april 2026) og 523 kr (11. marts 2026).

Den billigste pris lige nu er 519 kr hos Cykelpartner.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Cykelpartner.dk favicon
Cykelpartner.dk
Abus Urban-I 3.0 Cykelhjelm Hvid
519 kr
+ fri fragt
Total: 519 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
eCykelhjelm DK favicon
eCykelhjelm DK
Abus Urban-I 3.0 Polar White cykelhjelm Medium
548 kr
+ 39 kr fragt
Total: 587 kr
Udsolgt
Leveringstid: 5-10 dage
Køb nu
Cykelexperten.dk favicon
Cykelexperten.dk
Abus Urban-I 3.0 m. LED Hvid
559 kr
+ 39 kr fragt
Total: 598 kr
På lager
Køb nu
Ladcyklen.dk favicon
Ladcyklen.dk
ABUS Hjelm Urban-I 3.0, polar white M
575 kr
+ 39 kr fragt
Total: 614 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 hverdage
Køb nu
Kids-world.dk favicon
Kids-world.dk
Abus Cykelhjelm Urban-I 3.0 Polar White
655 kr
+ fri fragt
Total: 655 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Steget 6.6%

Specifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Cykelhjelme
aldersgruppe: Voksne
type: Mountainbike, Pendler