Abus Urban-I 3.0

4.6 (789 anmeldelser)

Abus Urban-I 3.0 cykelhjelmen kombinerer stil og funktionalitet med sit elegante matsorte design. Udformet til bycykling, tilbyder den høj synlighed med kraftige reflekser og inkluderer en LED-baglys for ekstra sikkerhed. Med 17 luftkanaler og en aftagelig skygge sikrer hjelmen optimal ventilation og komfort, uanset vejrforhold.

Abus Urban-I 3.0 koster lige nu 487 kr. En stigning på 15,7 % i forhold til den laveste registrerede pris på 421 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 421 kr (01. maj 2026) og 533 kr (11. marts 2026).

Den billigste pris lige nu er 487 kr hos Cykelexperten.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Cykelexperten.dk favicon
Cykelexperten.dk
Abus Urban-I 3.0 m. LED Sort
487 kr
+ 39 kr fragt
Total: 526 kr
På lager
Køb nu
Cykelpartner.dk favicon
Cykelpartner.dk
Abus Urban-I 3.0 Cykelhjelm Matsort
489 kr
+ fri fragt
Total: 489 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
eCykelhjelm DK favicon
eCykelhjelm DK
OUTLET Abus Urban-I 3.0 Velvet Black cykelhjelm Small
500 kr
+ 39 kr fragt
Total: 539 kr
Udsolgt
Leveringstid: 5-10 dage
Køb nu
Ladcyklen.dk favicon
Ladcyklen.dk
ABUS Hjelm Urban-I 3.0, velvet black S
575 kr
+ 39 kr fragt
Total: 614 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 hverdage
Køb nu
Kids-world.dk favicon
Kids-world.dk
Abus Cykelhjelm Urban-I 3.0 Velvet Black
630 kr
+ fri fragt
Total: 630 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Cykelhjelme
aldersgruppe: Voksne
type: Mountainbike, Pendler