Abus Urban-I 3.0

4.7 (741 anmeldelser)

Abus Urban-I 3.0 er en elegant cykelhjelm designet til daglig brug i byen. Med høj synlighed fra kraftige reflekser og en integreret LED-lygte, sikrer hjelmen optimal sikkerhed. Den komfortable pasform og 17 ventilationskanaler gør den ideel til både korte ture og længere pendlerrejser.

Abus Urban-I 3.0 koster lige nu 520 kr. En stigning på 9,0 % i forhold til den laveste registrerede pris på 477 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 477 kr (17. april 2026) og 533 kr (06. marts 2026).

Den billigste pris lige nu er 520 kr hos Cykelpartner.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Cykelpartner.dk favicon
Cykelpartner.dk
Abus Urban-I 3.0 Cykelhjelm Matsort
520 kr
+ fri fragt
Total: 520 kr
På lager
Leveringstid: Ukendt leveringstid
Køb nu
eCykelhjelm DK favicon
eCykelhjelm DK
Abus Urban-I 3.0 Velvet Black cykelhjelm X-Large
548 kr
+ 39 kr fragt
Total: 587 kr
Udsolgt
Leveringstid: 5-10 dage
Køb nu
Cykelexperten.dk favicon
Cykelexperten.dk
Abus Urban-I 3.0 m. LED Sort
559 kr
+ 39 kr fragt
Total: 598 kr
På lager
Køb nu
Ladcyklen.dk favicon
Ladcyklen.dk
ABUS Hjelm Urban-I 3.0, velvet black XL
575 kr
+ 39 kr fragt
Total: 614 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Cykelhjelme
aldersgruppe: Voksne
type: Mountainbike, Pendler