Abus Urban-I 3.0

4.7 (738 anmeldelser)

Abus Urban-I 3.0 cykelhjelmen kombinerer stil og sikkerhed med sit moderne design og praktiske LED lys. Den har fremragende pasform og ventilation med 17 luftkanaler, og de kraftige reflekser sikrer optimal synlighed i trafikken. Ideel til daglig pendling eller fritidscykling.

Abus Urban-I 3.0 koster lige nu 489 kr. En stigning på 2,5 % i forhold til den laveste registrerede pris på 477 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 477 kr (17. april 2026) og 533 kr (06. marts 2026).

Den billigste pris lige nu er 489 kr hos Cykelpartner.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Cykelpartner.dk favicon
Cykelpartner.dk
Abus Urban-I 3.0 Cykelhjelm Matsort
489 kr
+ fri fragt
Total: 489 kr
På lager
Leveringstid: Ukendt leveringstid
Køb nu
eCykelhjelm DK favicon
eCykelhjelm DK
Abus Urban-I 3.0 Velvet Black cykelhjelm Large
548 kr
+ 39 kr fragt
Total: 587 kr
Udsolgt
Leveringstid: 5-10 dage
Køb nu
Cykelexperten.dk favicon
Cykelexperten.dk
Abus Urban-I 3.0 m. LED Sort
559 kr
+ 39 kr fragt
Total: 598 kr
På lager
Køb nu
Ladcyklen.dk favicon
Ladcyklen.dk
ABUS Hjelm Urban-I 3.0, velvet black L
575 kr
+ 39 kr fragt
Total: 614 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Cykelhjelme
aldersgruppe: Voksne
type: Mountainbike, Pendler