Abus Purl-Y ACE

4.8 (17 anmeldelser)

Abus Purl-Y ACE cykelhjelm kombinerer stil og sikkerhed med et behageligt design. Den er let og holdbar takket være In-Mold-konstruktionen, og passer perfekt til elcyklister med behov for ekstra beskyttelse. Godkendt til hastigheder op til 45 km/t, er hjelmen ideel til både by- og landeveje.

Abus Purl-Y ACE koster lige nu 707 kr. En stigning på 2,2 % i forhold til den laveste registrerede pris på 692 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 692 kr (06. maj 2026) og 779 kr (07. juni 2026).

Den billigste pris lige nu er 707 kr hos Cykelexperten.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Cykelexperten.dk favicon
Cykelexperten.dk
Abus PURL-Y ACE m. LED lys Signal Yellow
707 kr
+ 39 kr fragt
Total: 746 kr
På lager
Køb nu
Cykelpartner.dk favicon
Cykelpartner.dk
Abus Purl-Y ACE Cykelhjelm Str. 54-58 cm
712 kr
+ fri fragt
Total: 712 kr
På lager
Leveringstid: Ukendt leveringstid
Køb nu
eCykelhjelm DK favicon
eCykelhjelm DK
Abus PURL-Y ACE i Signal Yellow cykelhjelm Medium
779 kr
+ fri fragt
Total: 779 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Ladcyklen.dk favicon
Ladcyklen.dk
ABUS Hjelm Purl-Y ACE, signal yellow M
827 kr
+ 39 kr fragt
Total: 866 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Faldet 2.8%

Specifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Cykelhjelme
aldersgruppe: Voksne
type: Landevejsløb