Abus Purl-Y ACE

4.8 (17 anmeldelser)

Abus Purl-Y ACE cykelhjelm kombinerer komfort, sikkerhed og stil i et elegant design. Den er NTA-klassificeret til højhastighedskørsel op til 45 km/t, ideel til elcykler. Hjelmen har en holdbar In-Mold konstruktion og justerbar pasform for optimal stabilitet.

Abus Purl-Y ACE koster lige nu 779 kr. En stigning på 9,0 % i forhold til den laveste registrerede pris på 715 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 715 kr (10. april 2026) og 779 kr (26. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 779 kr hos Cykelpartner.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Cykelpartner.dk favicon
Cykelpartner.dk
ABUS PURL-Y ACE Urban Hjelm Velvet Black
779 kr
+ fri fragt
Total: 779 kr
På lager
Leveringstid: Ukendt leveringstid
Køb nu
Bedste pris inkl. fragt
eCykelhjelm DK favicon
eCykelhjelm DK
Abus PURL-Y ACE i velvet black cykelhjelm Large / Sort
779 kr
+ fri fragt
Total: 779 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Ladcyklen.dk favicon
Ladcyklen.dk
ABUS Hjelm Purl-Y ACE, velvet black L
827 kr
+ 39 kr fragt
Total: 866 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 hverdage
Køb nu
Cykelexperten.dk favicon
Cykelexperten.dk
Abus PURL-Y ACE m. LED lys Velvet Black
858 kr
+ 39 kr fragt
Total: 897 kr
På lager
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Cykelhjelme
aldersgruppe: Voksne
type: Landevejsløb