Abus PowerDome MIPS

4.6 (64 anmeldelser)

Abus PowerDome MIPS cykelhjelm er designet til optimal beskyttelse med MIPS-teknologi, der reducerer risikoen for hovedskader ved fald. Aerodynamisk profil og avanceret ventilationssystem gør den perfekt til gravel og landevejscykling, mens produktionskvaliteten fra Italien sikrer langvarig holdbarhed.

Abus PowerDome MIPS koster lige nu 999 kr. En stigning på 7,7 % i forhold til den laveste registrerede pris på 928 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 928 kr (10. april 2026) og 999 kr (06. juni 2026).

Den billigste pris lige nu er 999 kr hos Cykelpartner.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Cykelpartner.dk favicon
Cykelpartner.dk
Abus PowerDome MIPS Cykelhjelm Mat sort
999 kr
+ fri fragt
Total: 999 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Ladcyklen.dk favicon
Ladcyklen.dk
ABUS Hjelm PowerDome MIPS, velvet black L
1.043 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.082 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 hverdage
Køb nu
Cykelexperten.dk favicon
Cykelexperten.dk
Abus PowerDome MIPS Sort (DK)
1.058 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.097 kr
På lager
Køb nu
eCykelhjelm DK favicon
eCykelhjelm DK
Abus PowerDome MIPS velvet black cykelhjelm Large / Sort
1.149 kr
+ fri fragt
Total: 1.149 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Cykelhjelme
aldersgruppe: Voksne
type: Landevejsløb, Mountainbike