Abus Pedelec 2.0

4.6 (58 anmeldelser)

Abus Pedelec 2.0 cykelhjelm er ideel til elcyklister i byen. Med ekstra dyb beskyttelse til tindinger og nakke giver den optimal sikkerhed under pendlerture. Hjelmen kombinerer praktisk anvendelighed og stil med sin elegante matsorte finish.

Abus Pedelec 2.0 koster lige nu 1.027 kr. En stigning på 2,8 % i forhold til den laveste registrerede pris på 999 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 999 kr (10. april 2026) og 1.049 kr (08. juni 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.027 kr hos Cykelpartner.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Cykelpartner.dk favicon
Cykelpartner.dk
Abus Pedelec 2.0 Cykelhjelm Matsort
1.027 kr
+ fri fragt
Total: 1.027 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Ladcyklen.dk favicon
Ladcyklen.dk
ABUS Hjelm Pedelec 2.0, velvet black M
1.115 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.154 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 hverdage
Køb nu
eCykelhjelm DK favicon
eCykelhjelm DK
Abus Pedelec 2.0 Velvet Black cykelhjelm Medium
1.139 kr
+ fri fragt
Total: 1.139 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Cykelexperten.dk favicon
Cykelexperten.dk
Abus Pedelec 2.0 Sort
1.449 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.488 kr
På lager
Køb nu

Prishistorik

Faldet 1.2%

Specifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Cykelhjelme
aldersgruppe: Voksne
type: Pendler